MEOE kiállítások 2012

március
24 szombat CAC Cegléd

április 
1 vasárnap CAC Sárvár
7 szombat CACIB Miskolc
8 vasárnap CACIB Miskolc
15 vasárnap CAC Kalocsa
22 vasárnap CAC Gyula
29 vasárnap CAC (Őrző-Védő) Jászberény

május
6 vasárnap CAC Karcag
13 vasárnap CAC Salgótarján
26 szombat CACIB Komárom
27 vasárnap CACIB Komárom
28 hétfő CAC Komárom

június
3 vasárnap CAC Nyíregyháza
10 vasárnap CAC Makó
23 szombat CACIB Pécs
24 vasárnap CACIB Pécs
30 szombat CAC Nagylengyel

július
14 szombat CACIB Szombathely    
15 vasárnap CACIB Szombathely
22 vasárnap CAC (Vadászkutya) Kaposvár
28 szombat Magyar Fajta CAC Debrecen
28 szombat CAC (Éjszakai) Debrecen

augusztus
12 vasárnap CAC Esztergom
25 szombat CACIB Debrecen
26 vasárnap CACIB Debrecen

szeptember
8 szombat CACIB Székesfehérvár
9 vasárnap CACIB Székesfehérvár
16 vasárnap CAC Pápa
22 szombat CAC Szolnok
30 vasárnap CAC Dunaújváros

október
14 vasárnap CAC Szentes
20 szombat CACIB Komárom
21 vasárnap CACIB (Derby) Komárom


Szibériai Husky blog

Blog a Szibériai huskyért - Az oldalon a Szibériai huskyval kapcsolatos írások, fotók, videók és egyéb hasznos tartalmak találhatóak.

FaceBook

Látogatók

blog counter

Ebrendészeti hozzájárulás

2011.12.15. 13:35 :: huskyblog

2012 Januárjától kerülhet bevezetésre az "ebadó"-nak is csúfolt törvényi szabályozás amely értelmében a kutyatartókat különböző összegű hozzájárulás terhelheti.
Nézzünk csak meg mire is számíthatunk:

"Egyéni viselkedése alapján lehet egy kutyát veszélyessé nyilvánítani, központi nyilvántartást hoznak létre a chippel jelölt ebeknek, illetve ebrendészeti hozzájárulást is szedhetnek az önkormányzatok. Elfogadta az Országgyűlés az állatvédelmi törvénymódosítást.

A hazai állattartási kultúrában szemléletváltásra van szükség. A szabályozás célja, hogy csak az tartson állatot, aki felelős gazdája tud lenni a házi kedvenceknek, mind erkölcsi, mind anyagi értelemben. További cél az európai elvárásoknak megfelelő állattartási szemlélet meghonosítása, az állatokkal való felelős bánásmód minél szélesebb körű terjesztése.

A törvény legfontosabb új eleme a veszélyes ebekkel kapcsolatos szabályok újragondolása. A korábbiakkal ellentétben a kutyákról, pusztán fajtája alapján nem ítélkezhet majd a hatóság. Az új jogi szabályozás kialakításának vezérelve szerint nem az állat anatómiai, külső jegyei határozzák meg a tulajdonságait, agresszióra való hajlamát, hanem a tartási körülményei, a gazda hozzáállása.

A törvény a laikusok számára enyhébb szabályokat sejtet, ugyanakkor sokkal következetesebb az elődjénél. Legnagyobb erénye, hogy a betarthatatlan szabályok helyett a gyakorlatban is megvalósítható, a fokozatos, ugyanakkor messzemenőkig következetes szankcionálás hosszú távú eredményességére alapoz. Kikerüli azt a csapdát, amit az egyes fajtákhoz kötött szabályozás rejt: hatékonyan képes kezelni a magyarországi kutyák döntő többségét képező, és a súlyos balesetekért legtöbbször felelős keverék ebek kérdését.

Egyes becslések szerint mintegy 2-2,5 millió kutya él Magyarországon, a gazdátlan ebek száma eléri a százezret, az ebrendészeti-telepek és a civil állatvédelmi szervezetek mentőhelyei tűrőképességük határán működnek. Az elvadult kóbor kutyák óriási károkat okoznak a mezőgazdasági haszonállatokban, a vadállományban és az egyéb természeti értékekben. E kaotikus állapot felszámolásának leghatékonyabb eszközei a kutyák minél szélesebb körű egyedi jelölése és nyilvántartása, valamint ivartalanítása. Jelenleg hozzávetőleg az ebek mindössze 5-10%-a van transzponderrel ellátva, illetve ivartalanítva.

A törvény értelmében a chippel jelölt kutyákat kötelező lesz egységes, országos adatbázisba bejelenteni és ott nyilvántartani. A tárca így szeretné elérni, hogy átláthatóbb legyen a hazai eb állomány, és csökkenjen a kóbor kutyák száma.

A jogszabály alapján a jövőben ebrendészeti hozzájárulást szedhetnek az önkormányzatok. A segítő vagy közfeladatot ellátó kutyák, illetve menhelyről származó vagy ivartalanított ebek, illetve az őshonos magyar kutyafajták (kuvasz, komondor, magyar vizsla, puli, pumi, mudi, magyar agár, erdélyi kopó) gazdáinak nem kell fizetniük. Az ebenként fizetendő hozzájárulás összege maximum havi 500 forint lehet, veszélyes kutyáknál elérheti az évi 20 000 forintot is. Az önkormányzatoknak a bevétel teljes összegét az ebek ivartalanításra, állatjóléti vagy közegészségügyi intézkedésre kell fordítaniuk.

Az önkormányzatok háromévente legalább egy alkalommal ebösszeírást végeznek, ami a járványvédelmi (veszettség), illetve ebrendészeti feladatok elvégzése érdekében szükséges. A jelölt ebek adatbázisát az élelmiszerlánc-felügyeleti szerv működteti.

A törvény előírja, hogy a jövőben csak olyan, a küllemet érintő operációt lehet elvégezni az állatokon, amelyet a törvény végrehajtási jogszabálya felsorol. Átalakul az állatvédelmi bírság is: nemcsak a kiszabható összeg nő, de a mulasztókat állatvédelmi oktatásra lehet majd kötelezni.

Változnak a prémtermelésre vonatkozó szabályok is. Alapvetően nem lehet majd állatot tartani a szőrméjéért, azonban lesznek kivételek, amelyeket később végrehajtási rendeletben szabályoz a tárca.

A Vidékfejlesztési Minisztérium többször egyeztetett a civil állatvédelmi szervezetekkel és a törvénymódosítás elkészítésénél figyelembe vette álláspontjaikat. Az európai elvárásoknak megfelelő állattartási szemlélet meghonosítása fontos feladat, amelynek egyik első és fontos lépése a módosított állatvédelmi törvény. A tárca bízik abban, hogy a szabályozással az állatokkal való felelős bánásmód minél szélesebb körben válik jellemzővé hazánkban."

 forrás: www.kormany.hu/hu/videkfejlesztesi-miniszterium/elelmiszerlanc-felugyeletert-es-agrar-szakigazgatasert-felelos-allamtitkarsag/hirek/elfogadta-az-orszaggyules-az-uj-allatvedelmi-torvenyt

Szólj hozzá!

Címkék: blog

A bejegyzés trackback címe:

https://sziberiaihusky.blog.hu/api/trackback/id/tr313465884

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása